‫ اخبار

فن‌بازار صنعت خودرو راه‌اندازی می‌شود

با امضای #‫تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات #‫ایران‌خودرو (ساپکو)، فن بازار #‫صنعت #‫خودرو تاسیس می‌شود.

در این #‫تفاهم‌نامه که با امضای رئیس پارک فناوری #‫پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیر عامل شرکت طراحی، مهندسی و تأمین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو)، منعقد شد، یکی از اهداف اصلی ایجاد فن بازار خودرو، توسعه ارتباط صنعت و #‫دانشگاه عنوان شد.

عرضه و تقاضای فناوری

همچنین دو طرف متعهد شدند تا برای ایجاد اتصال میان عرضه و تقاضای فناوری در این صنعت و بهره‌‌برداری هر چه بیشتر از توان شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان برای رفع مشکلات و ساخت قطعات فناورانه و تحریمی خودروهای تولیدی کشور همکاری‌های موجود را گسترش دهند.

یکی دیگر از کارکردهای فن بازار صنعت خودرو، معرفی نوآوری‌ها و اختراعات برتر این صنعت، با استفاده از منابع صندوق‌های پژوهش و فناوری و #‫سرمایه‌گذاران #‫خطرپذیر خواهد بود.

سرمایه‌گذاری بر روی نوآوری

«انتقال فناوری از شرکت‌های فناور به #‫صنایع قطعه‌سازی»، «سرمایه‌گذاری بر روی نوآوری‌های صنعت قطعه سازی»، «معرفی #‫نوآوری‌ها و اختراعات برتر به خودروسازان» و «ارائه نیازهای صنعت #‫قطعه‌سازی و تولید خودرو به جامعه فناور و #‫دانش‌بنیان کشور» در قالب فن‌بازار صنعت خودرو از جمله دیگر ظرفیت‌های پیش بینی شده در این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه در حاشیه دیدار معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از یک مجموعه خودروساز، به امضاء رسید.

شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاسیس 22 دفتر استانی و 4 فن بازار تخصصی و با همکاری بیش از 40 کارگزار تجارت فناوری، خدمات خود را در سراسر کشور به صدها شرکت و تیم فناور عرضه می‌کند.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری


مشخصات خبر

 
تاریخ ایجاد: 5 اسفند 1398

امتیاز

امتیاز شما
تعداد امتیازها: 0

بایگانی